موضوعات
درباره ما

آموزش زبان انگلیسی
میثم فرامرزپور
این وبلاگ جامع جهت آموزش زبان انگلیسی برای دانشجویان،اساتید و علاقمند به این زبان راه اندازی شده است و تا حد ممکن سعی می کنیم تمام آموزش های مربوط به زبان انگلیسی اعم از گرامر ، لغات ، اصطلاحات( آمریکایی) و زبان تخصصی مترجمی را پوشش دهیم امید است در راه یادگیری به شما کمک کند.لطفا نظرات و انتقادات سازنده ی خود را با مدیر وبلاگ در میان بگذارید.برای دیدن مطالب مورد علاقه خود به موضوعات مطالب وبلاگ مراجعه کنید.
سبز باشید
پلهاي ارتباطي شما

موبایل : 09137136929

ایمیل : kermantranslators@yahoo.com

Google

در اين وبلاگ
در كل اينترنت  • نویسنده : میثم فرامرزپور
  • تاریخ : 21:6 - چهارشنبه ۱۳۹۱/۰۱/۲۳

مِیثَم (اسم)
میثم یعنی دونده‌ای که ردّ پایش به روشنی بر زمین بماند.
کسی که پاهای استوار دارد و جای پایش بر زمین به نیکی آشکار باشد. کسی که با استواری گام بر می دارد.

البته این معنی برای میثم در جایی درج نشده است اما این معنی است که جناب آقای عادل اشکبوس ریشه یابی کرده اند.

میثم در فرهنگ دهخدا :  [ ث َ ] (ع ص ) سپل شتر سخت رندنده زمین را. (منتهی الارب ) (آنندراج ). سپل شتر که سخت برندد زمین را. (ناظم الاطباء).

برخی افراد نیز هنگامی که از آن ها در مورد چم (معنای) میثم سوال می شود می گویند میثم تمار.

حال لغت نامه دهخدا میثم تمار را این طور معرفی می کند:

میثم تمار. [ ث َ م ِ ت َم ْ ما ] ۞ (اِخ ) ابن یحیی ، از موالی بنی اسد و از اجله ٔ اصحاب حضرت علی (ع ) بود. وی برده ٔ زنی از بنی اسد بود و حضرت علی (ع ) او را خرید و آزاد کرد و میثم نزد علی (ع ) باقی ماند سپس در کوفه سکونت گزید و بسبب علاقه و ارتباطی که با حضرت علی (ع ) داشت عبیداﷲبن زیاد امیر کوفه او را زندانی ساخت و سپس بر چوبی به صلیب کشید و او در آن حال شروع به بیان فضایل بنی هاشم کرد و چون خبر آن را به ابن زیاد دادند و بدو گفتند که این برده شما را مفتضح ساخت ، امر کرد که او را لجام نهادند و این نخستین بار بود که در تاریخ اسلام کسی را لجام میزدند و سپس با نیزه او را به قتل رساندند و آن در سال 60 هَ . ق . و ده روز پیش از ورود امام حسین (ع ) به عراق بوده است . (از الاعلام زرکلی ج 8 ص 294). ابوسالم میثم از ایرانیهای کوفه و از اجله ٔ اصحاب حضرت امیرالمؤمنین علی (ع ) بوده و او را عبیداله زیاد ده روز قبل از آنکه حضرت امام حسین به عراق وارد شود درکوفه به قتل رساند. (از خاندان نوبختی ص 80 و 81).
تمار یعنی خرما فروش.

میثم تمار: میثم خرما فروش.

همچنین در ایران علاوه بر اسم میثم فامیل میثمی نیز وجود دارد.

میثم در ایران نام پسر است اما شاید دقت کرده باشید که در میان اعراب این اسم بر روی دخترها گذاشته می شود هر چند میثم که در ایران نام پسر است دقیقن تلفظی شبیه به میسم دارد که در میان اعراب اسم زن است اما فرهنگ لغت ها این طور نوشته اند که میسم به معنی "زیبا" است.این جستار را ببینید:

معنی نام میسم

بنابراین میسم با میثم هم ریشه نیست و معنای متفاوت دارند.

به هر حال میثم نام خوش آهنگی است که می توانید آن را برای فرزندان خود در صورت تمایل برگزینید.

 

برچسب ها: میثم، معنی میثم، میثم کیست؟، میثم به چه معناست؟، معنی نام میثم، میثم فرامرزپور، میسم عربی در مقابل میثم فارسی، میثم ریشه عربی دارد، میثم تمار کیست،میثم یعنی، میسم یعنی، میسم در ایران نام پسر در میان اعراب نام دختر، اسم میثم ، اسم میسم، اسم میثم یعنی چه، اسم میثم به چه معناست ، میثم نام ایرانی است، میثم در طول تاریخ، اولین نام میثم، میثم یعنی چی، املای میثم یا میسم صحیح است، تعداد فراوانی نام میثم در ایران، محبوبیت اسم میثم در ایران ، محبوبیت نام میثم در ایران و در عربستان، میثم فرامرزپور در باره ی میثم، نام میثم در وبلاگ مترجمان کرمان.

tags:Maysam means, what is the meaning of Maysam, Maysam means beautiful, who is Maysam, Maysam Faramarzpoor, Maysam Faramarzpour, Maysam Tamaar, Maysam the date seller, Maysam , Meisam, Meysam Faramarzpour, Meisam Faramarzpour, Meysam Faramarzpoor, Meisam Faramarzpoor, Meysam. what does Meisam mean, what does Meysam mean, Maysam kermantranslators.

 


دسته بندی : ریشه شناسی واژگان فارسی و انگلیسی ETYMOLOGY
برچسب‌ها: معنی میثم, میثم, میثم فرامرزپور, میثم کیست, میثم به جه معنی است, معنی نام میثم, میثم یعنی, میسم چیست, میسم کیست, میسم یعنی


آخرین مطالب

» کتاب هیپنوتیزم در بیداری گردآورنده و مترجم میثم فرامرزپور ( یکشنبه ۱۳۹۱/۰۳/۲۱ )
» تدریس خصوصی زبان در کرمان ( جمعه ۱۳۹۳/۰۹/۲۱ )
» اصطلاحات آمریکایی ( شنبه ۱۳۹۳/۰۹/۰۸ )
» دانلود تلفظ واژگان کتاب 1100 واژه ( یکشنبه ۱۳۹۳/۰۲/۲۱ )
» شرح پریشانی - وحشی بافقی ( شنبه ۱۳۹۲/۱۲/۲۴ )
» Some Interesting Limericks ( شنبه ۱۳۹۲/۱۲/۲۴ )
» مناجات حضرت علی انگلیسی و فارسی ( شنبه ۱۳۹۲/۱۲/۲۴ )
» Sports Questions ( شنبه ۱۳۹۲/۱۲/۲۴ )
» ترجمه هاي مختلف انگليسي ( بسم ا... الرحمن الرحيم ) ( شنبه ۱۳۹۲/۱۲/۲۴ )
» تدریس خصوصی زبان برای دوره های آیلتس و توفل در کرمان ( چهارشنبه ۱۳۹۱/۰۸/۰۳ )
» سخنی با بینندگان باهوش این وبلاگ ( چهارشنبه ۱۳۹۱/۰۸/۰۳ )
» 4 ( دوشنبه ۱۳۹۱/۰۷/۱۷ )